Pioneers in the industry, we offer super duplex f55 32760 sds slip on flange sorf, slip on welding flanges, cs slip on flanges, a105 carbon steel sorf flanges, polished carbon steel sorf flanges and a105 carbon steel slip on flanges from India.
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Size | All |
| Material Standard | All |
| Usage/Application | All |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Carbon Steel |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Size | 1-5 inch |
| Brand | MTT |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 142 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 144 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 129 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Carbon Steel |
₹ 138 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 146 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 114 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Coated |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 4 Hole |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Rated Pressure | 150 LBS |
| Finish | Coated |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Golden |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Technic | Hot Rolled |
| Material | Carbon Steel |
₹ 102 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Rated Pressure | 150 LBS |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Color | Golden |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Kundanraj Gupta (Proprietor)
Nikkon Forge Industries
Godown Gala No. 27, Plot No. 255, Colsa Bunder, Darukhana
Mumbai - 400010, Maharashtra, India