Manufacturer of a wide range of products which include 182 stainless steel 321 sorf flange, a182 ss 321 sorf flange, astm a105 carbon steel weld neck flanges, carbon steel welding neck flanges, astm a105 welding neck flanges and sa105 weld neck flanges.
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 2 inch |
| Size | All |
| Flange Types | Slip-On Flange |
| Material Standard | All |
| Usage/Application | All |
| Shape | Round |
| Color | As per client requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Size/Diameter | 5 inch |
| Size | ALL |
| Flange Types | Slip-On Flange |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Usage/Application | ALL |
| Shape | Round |
| Color | As per client requirement |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | ASTM A105 |
| Size | 5-10 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Oil |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Material Grade | ASTM A105 |
| Head Code | Round |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Oil |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Surface Finishing | Powder Coated |
| Head Code | Round |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Grade | ASTM A105 |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Hole Shape | Round |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 185 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Brand | NIKON |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 15 mm |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 15 mm |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Usage/Application | Industrial |
| Rated Pressure | 300 LBS |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Finished |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Carbon Steel |
Minimum order quantity: 25 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Size | 5-10 inch |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 10-20 inch |
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Oil Industry |
| Rated Pressure | 300 LBS |
| Shape | Round |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 133 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 20 mm |
| Material | Carbon Steel |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Brand | MTT |
| Size | 5-10 inch |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 12 Hole |
| Material | Carbon Steel |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 15 mm |
| Shape | Round |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Material Grade | A105 |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Carbon Steel |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size | 5-10 inch |
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Oil Industry |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Carbon Steel |
₹ 119 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Flange Face Type | Weld Neck |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 8 Hole |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Carbon Steel |
| No of Hole | 4-8 Hole |
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 8-4 Hole |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Material | Carbon Steel |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| No Of Holes | 8 Hole |
| Country of Origin | Made in India |
| Technic | Hot Rolled |
₹ 123 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 8 Hole |
₹ 132 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 8 Hole |
₹ 140 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Standard | ANSI B16.5 |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
Kundanraj Gupta (Proprietor)
Nikkon Forge Industries
Godown Gala No. 27, Plot No. 255, Colsa Bunder, Darukhana
Mumbai - 400010, Maharashtra, India