Our range of products include carbon steel sorf flanges, slip on welding hub flanges, a105 slip on flanges, polished carbon steel sorf flanges, astm a105 sorf flanges and carbon steel sorf hub flange.
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Coated |
| Color | Black |
| Shape | Round |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 122 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Coated |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 132 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Mill Finish |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
| Material Standard | ASTM A105 |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 143 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
| Technic | Hot Rolled |
| No of Hole | 4 Hole |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Size | 1-5 Inch |
| Material | ASTM A105 |
| Usage/Application | ALL |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Flange Type | CS FLANGES |
| Color | AS PER CLIENT REQUIREMENT |
| Shape | ROUND |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Pipe Size | 1/2 inch onwards |
| Ouside Diameter of Flange | as per requirement or standsard |
| Material | Carbon Steel |
| Flange Type | Slip on Raised face |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | as required |
| Rated Pressure | 150, 300, 600,900.1500,2500 |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 105 / Piece Get Latest Price
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Brand | NIKKON |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 8 Hole |
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Size | 1-5 Inch |
| Material | ASTM A105 |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | As per client requirement |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 790 / Piece Get Latest Price
| Material | ASTM A182 |
| Flange Type | SS MS CS |
| Color | As Per Requirement |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| No of Hole | 4 Hole |
Get Latest Price
₹ 111 / Piece Get Latest Price
| Material | Carbon Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
Kundanraj Gupta (Proprietor)
Nikkon Forge Industries
Godown Gala No. 27, Plot No. 255, Colsa Bunder, Darukhana
Mumbai - 400010, Maharashtra, India