Pioneers in the industry, we offer butt weld elbow, ms elbow sa234 wpb, mild steel elbow, mild steel forged elbow, alloy steel 90 degree elbow and alloy steel 45 degree elbow from India.
₹ 145 / Piece Get Latest Price
| Size | 1 inch |
| Material | MS |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Thickness | 5 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Head Code | Round |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Nominal Size | 1/2" to 48" |
| Weight | 0.5 - 2 Kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SA 234 WPB |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Nominal Size | 1 inch |
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Schedule | Sch 20 |
| Thickness | 5 mm |
| End Connection Type | Buttweld |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | MTT |
| Surface Finish | Powder Coated |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Plumbing Pipe |
| Schedule | Sch 40 |
| Weight | 60 gm |
| Thickness | 5 mm |
| End Connection Type | Buttweld |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | MTT |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 125 / Piece Get Latest Price
| Size | All |
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 90 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
| Usage/Application | All |
| Schedule | All |
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Material | MS |
| Elbow Bend Angle | 45 degree |
| Elbow Type | Long Radius |
| End Connection Type | Buttweld |
Get Latest Price
Kundanraj Gupta (Proprietor)
Nikkon Forge Industries
Godown Gala No. 27, Plot No. 255, Colsa Bunder, Darukhana
Mumbai - 400010, Maharashtra, India