We are a leading Manufacturer of sorf welding hub flanges, b16.47 series b flanges, mild steel flanges, round mild steel flanges, mild steel forged flanges and industrial mild steel flanges from Mumbai, India.
₹ 124 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 15 mm |
| Finish | Mill Finish |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 6500 / Piece Get Latest Price
| Material Standard | All |
| Size | >20 inch |
| Type | Blind flanges |
| Material | Mild steel |
| Usage/Application | Gas Pipe, Structure Pipe, Hydraulic Pipe, Chemical Fertilizer Pipe |
| Brand | Nikkon |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Size | 1-60 INCH |
| Material Standard | ASTM A105 |
| Usage/Application | INDUSTRIAL,OIL INDUSTRY,GAS INDUSTRY |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
₹ 109 / Piece Get Latest Price
| Brand | MTT |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 10 mm |
| Material | Mild Steel |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Size | 5-10 inch |
| Brand | MTT |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 15 mm |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size | 5-10 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Brand | NIKKON |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 15 mm |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Technique | Hot Rolled |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 110 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Size | 5-10 inch |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Powder Coated |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 149 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Polished |
| Shape | Round |
| Technique | Hot Rolled |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 134 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | MTT |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Technique | Hot Rolled |
| Surface Finish | Powder Coated |
Get Latest Price
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Material | Ms steel |
| Brand | Nikkon |
Get Latest Price
₹ 119 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Round |
| Brand | MTT |
| Country of Origin | Made in India |
| Technic | Hot Rolled |
| Thickness | 15 mm |
Get Latest Price
Kundanraj Gupta (Proprietor)
Nikkon Forge Industries
Godown Gala No. 27, Plot No. 255, Colsa Bunder, Darukhana
Mumbai - 400010, Maharashtra, India